Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kniha návštěv

Zde je (provizorní) kniha návštěv. Můžete zde zanechat svůj kratší komentář nebo dotaz. Autor však nezaručuje, že na vše z časových důvodů dokáže odpovědět. Urážky a nepatřičné komentáře budou smazány. Stejně jako pokusy o chatování. Pište prosím stručně. Pokud máte pocit, že musíte reagovat obsáhlejším příspěvkem, tak prosím použíjte svůj blog či jinou vaši spřátelenou stránku.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

triche jeux vidéos

cheatgratuit,11. 9. 2019 20:13

tricher sur tous vos jeux vidéo mobile favoris grace à ibuxa !

ps4

Pánek

Tomáš Fiala,17. 6. 2019 0:24

Jste si jistý, že někdo nezneužívá identitu Martina Pánka? Mně to tak totiž připadá.

Re: Pánek

HRK,19. 6. 2019 11:43

Přesně nerozumím o co jde, ale pokud jde o článek s obrázky Pánkových žblechtů, tak ty pochází z jeho netových profilů a tam si jistý, že je to on, jsem.

Re: Re: Pánek

Tomáš Fiala,19. 6. 2019 18:37

Neznám osobně Martina Pánka a vím o něm jen z netu. Tohle mi s ním nejde dohromady. Fakt to nejde hacknout a snažit se o diskreditaci? To, že nejsem paranoidní neznamená...

Re: Re: Re: Pánek

HRK,20. 6. 2019 11:13

Já vím, že v minulosti někdo jako Pánek vystupoval třeba na Stokách a jiných Urzových věcech, ale Urzu už dneska skoro vůbec nesleduji a nic z toho jsem ani nepoužil. Tam je to tedy možné. Ale Pánkův FCB profil a jeho Twitterový účet jsou skutečně autentické. Prostě se tak chová a stížností je na něj docela dost, některé dokonce i od některých jeho bývalých velkých kamarádů. Sbíral jsem to také několik měsíců, což vylučuje, aby vše bylo z hacknutého zdroje, ale Pánek sám zatím nic nikdy o hacknutí těchto dvou účtů nepsal.

Re: Re: Re: Re: Pánek

Tomáš Fiala,20. 6. 2019 13:25

Mě to zaujalo, ale nechci, aby to vypadalo, že se přu, Pánka obhajuju nebo něco takového. Martina Pánka znám z různých článků a dejme tomu nějakých diskusí (nejde vůbec primárně o Stoky). Víte, já se nechám vytočit v diskusi. O tom žádná. Ale tohle mi připadá nějak podezřelé. Možná že Martin Pánek skutečně takový je. Nevím. Ale je dost dobře možné (a situace zejména na zahraniční diskusní netové scéně k tomu dává záminku), že může jít o nějaký více či méně cílený atak na jakoukoli alternativní scénu, protože přiznejme si, státy melou (ekonomicky) z posledního, mocní se obávají o své posty a přituhovat bude. Ne, že ne.

Re: Re: Re: Re: Re: Pánek

HRK,21. 6. 2019 9:34

No, je pravda, že v článcích tak nepíše a ne každou diskusi vede tímto stylem. Ale zase na druhou stranu je takový už asi 6-7 let respetkive od doby co ho znám. Tj. od doby, kdy nezastával žádné významné místo. Oni vám možná i někteří jeho kamarádi řeknou, že Pánek je dost ostrý.

Podle mne tím celkově věci dost škodí a i proto jsem tomu věnoval nějaký čas a třeba si on bude dávat větší pozor. Nějaký atak bych v tom asi neviděl, už jen proto, že Libinst dnes má dost daleko do Libinstu před rokem 2010. Má třeba jen 2 tisíce lajků na FCB, tak jednu vydanou knihu ročně a čas od času článek v novinách. To není asi nic, co by někomu za něco stálo. Mimochodem oni ani Urzovy aktivity na tom nejsou o mnoho více (2 400 lajků na FCB). Proto ani osobně nevěřím tomu, že by se mohl Urza tím uživit, ale to je na jinou diskusi. Pokud něco bylo rozloženo tak to byli Svobodní, ale vidím to tak na 20 % pravděpodobnost.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pánek

Tomáš Fiala,21. 6. 2019 14:11

No mě ani nepřekvapuje to, že řekněme kapitalistické postoje v čím dál víc se socializující společnosti (v té nejhorší nebojím se říct nacisticko fašistické variantě) ztrácejí příznivce. Obávám se, že jakýsi "bod zlomu" už jsme dávno překročili a propagace kapitalismu, nebo nedej Bože jeho anarchoformy, začíná být po "husákovsku" ravanšistická = blížící se zločinu. Proto se kapitalismem zabývá pár nadšenců, zbytek lidí (většina) hýká nadšením u volebních koblih a gulášů socialistických politiků všeho možného druhu.

Urza se ancapem neživí, sám prezentuje, co je jeho obživa a ancap je jeho obrovské hobby. Ale nejsem ani jeho PR, ani jeho obhájce. :-)

Varufakis

Tomáš Fiala,20. 6. 2019 13:47

Nechme toho :-)
Já se třesu na pokračování Varufakise.

Re: Varufakis

HRK,21. 6. 2019 9:35

Jo, jdu zase něco dělat. Dokončení Varufakise bude během příštího týdne.

Polemika s Urzou

Bohdan Jelínek,18. 9. 2018 7:19

Hynku, jsem členem Svobodného přístavu a někteří mne nazývají konzervou, včera dokonce náckem

Re: Polemika s Urzou

HRK,18. 9. 2018 8:44

Zdravím, no tak to nejste první. Bohužel tam to jde dost dolů. Osobně tam už sám ani moc nechodím.

Byt v Praze - Zn. Spěchá (1987)

osiris,4. 5. 2018 19:42

Docela zajímavé videa na téma nedostatek bytů za socialismu... https://www.youtube.com/watch?v=0UM0cb3mtfg

Re: Byt v Praze - Zn. Spěchá (1987)

HRK,15. 5. 2018 14:18

Děkuji podívám se.

Vlastnictví a výhradní kontrola těla

Joe,1. 11. 2016 15:34

Zdravím Hynku,

http://www.bawerk.eu/clanky/liberalismus-a-jine/vlastnictvi-a-vyhradni-kontrola-tela.html

Tento článek mě velice potěšil. Je to takové shrnutí toho nejdůležitějšího z diskuze pod zmíněným článkem, alespoň z mého pohledu obsahuje pár zajímavých postřehů včetně "filosofického dodatku", který vlastně dobře zodpovídá tu dnešní poslední Urzovu reakci..

Doufám, že jej po čase vydáte i tam.

Díky a ať se Vám daří.

Re: Vlastnictví a výhradní kontrola těla

HRK,3. 11. 2016 10:21

Děkuji. Já tu diskusi schválně moc nečetl, chtěl jsem si na tu kritiku článku přijít sám z vlastních znalostí. Dodatečně se na to podívám. Na mises.cz to neplánuji dát, docela jsem přemýšlel, zda tento článek napsat, protože jsem psal i něco jiného a časově mne to moc nevycházelo, a tak jsem ho nakonec napsal v nějaké řekněme narychlo formě.

Re: Re: Vlastnictví a výhradní kontrola těla

Joe,3. 11. 2016 12:21

Ta diskuze cca. od poloviny už není ani moc zajímavá. Chápu, je sice škoda, že tam nebude, ale souhlasím s Vámi, je mnohem lepší, když si člověk udělá názor sám.

Pokud jde o tento Váš poslední článek:
http://www.mises.cz/clanky/nad-zakonem-f-c-bastiata-i-ii-2086.aspx
Tak ten jsem přečetl jedním dechem a už teď se těším na jeho pokračování :-).

Výborný "výtah" těch nejdůležitější informací, alespoň pokud jsem měl možnost něco od Bastiata přečíst např. zde: http://www.bastiat.kvalitne.cz/menu.htm

Re: Re: Re: Vlastnictví a výhradní kontrola těla

HRK,4. 11. 2016 13:29

Tu diskusi si plánuji ještě přečíst, teda tu její půlku.

Díky za pochvalu ohledně Bastiata, musím říci, že mne Bastiat docela překvapil. Neváhám ho označit i za předchůdce teorie veřejné volby, vedle toho, že byl předchůdcem Rakouské školy.

k sebevraždám

H.Mudrová,20. 8. 2016 8:18

Dovolím si doplnit pár detailů: objasněnost (sebe)vražd může být skutečně zavádějící - například několik obětí manželů Stodolových na pár let uvízlo ve statistice jako sebevraždy.
Dále se s proměnou systému, nových možností a se zodpovědností sama za sebe bez "velkého bratra" objevily možnosti, které v dobrém i zlém vydávají své ovoce hlavně na konci 20. století. Sama žiju v oblasti, kde jsem mohla často v 90.letech slýchat, že dluhy platí jen blázen, matku s dětmi si na ulici nikdo nedovolí vyhodit, někdo se musí postarat a podobně. Při práci v azyláku a se seniory jsem pro období kolem r.2005 zaznamenala hodně zoufalé situace včetně klientů po nedokonaných sebevtraždách. Příčiny jsou různé, někdy existenční, hodně se objevuje domácí násilí (nová doba přináší velké možnosti izolace, deptání, pronásledování a zúročuje léta rozpadání rodin a klasických vzorců chování a rolí etc, etc)plus obavy z následků nemocí a postižení.
Váš příspěvek je velice zajímavý a pro mne podnětný. Mimochodem, znáte publikaci MUDr. L.Černého Sebevražednost dětí a mladistvých? Avicenum, Praha 1970. Velmi zajímavé!

Re: k sebevraždám

HRK,23. 8. 2016 14:38

Děkuji za doplnění. Tu důvody pro sebevraždu mohou být opravdu rozmanité. Podívám se zda je ta kniha u nás v knihovně, ale přece jen čtu raději pozitivnější věci:)