Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proč nejsem urzistou

26. 5. 2020

Proč nejsem urzistou (ne všechny zde uvedené body se týkají přímo M. Urzy, ale týkají se některých /významnějších/ členů Fóra svobodného přístavu, nejde zde ani o osobní antipatie). Stručně a jasně v pár bodech. 

 

A. Nemaluji tak jako Urza čtenářům až takové vzdušné zámky a vím, že svobodná společnost nebude společností inkluzivní, ale přesně naopak, bude hodně proti inkluzivní. Všeobjímající Tuckerovské libertariánství je nereálnou utopií

 

B. Nevyhýbám se psaní na témata jako je imigrace a islám. Urza odkazy na zvýšenou kriminalitu imigrantů ze Svobodného přístavu často maže. Stejně jako některé politicky nekorektní věci. Stejně tak jako zablokoval třeba na čas Luboše Záloma a zřejmě trvale Martina Štěpaníka. Někteří libertariáni raději na Svobodném přístavu nesdíleli své oblíbené zahraniční libertariány.  Toto zvláště vynikne ve srovnání s bodem F. 

 

C. Vím, že nejsem morální relativista, ale jsem morální realista. Urza dle diskuse s Martinem Štěpaníkem neví, co je sám, anebo o tom mlží?

Morální relativismus-vlákno z Fóra svobodného přístavu.pdf

 

D. V teoretické oblasti nedělám kompromisy, nemůže se stát, že budu požadovat aktivitu státu třeba v oblasti stejnopohlavních sňatků, jen proto, že mezi mými podporovateli jsou homosexuálové anebo homosexualisté či z jiných důvodů.

 

E. Je fajn, že si díky svobodnějšímu trhu člověk bude moci leccos dovolit, ale k čemu to bude, když člověk vyjde na veřejnou ulici a bude se brodit mezi bordelem vyprodukovaný nepřizpůsobivými a bude obtěžován feťáky? Jak to požadují někteří urzisté (Matyáš Krauskopf, Vašek Veselka a spol.). Skutečně je každý stoupenec svobodného obchodu přínosem v boji za svobodu?

 

svobodny-pristav.jpg

 

F. Neobklopuji se podivnými existencemi (Mattias Lukl-veřejně psal, jak si vyměňuje fotky svého orgánu s jinými muži; Vašek Veselka- veřejně psal, jak se bude uspokojovat; pan Nikola Borovička-veřejně vyhrožoval diskutujícímu použitím kovové tyče). Urza se také velmi kamarádí s Martinem Pánkem, o jehož činnosti nějaké informace ZDE.

 

lukl.jpg

 

G. Nebagatelizuji rozdíly mezi národy a lidmi. (Urza je sice uznává, no ale zároveň je docela bagatelizuje).

 

I. Mises i Rothbard pokládali národnost za přirozenou, můj postoj je stejný, neodmítám obranné vlastenectví.

 

J. Vážím si Petra Macha.

 

K. Jsem pro svobodu slova a svobodu hodnocení kohokoliv na základě národnosti, náboženství  a tak podobně. Odmítám aby lidé byli nuceni uznávat příslušnost kohokoliv k nějaké skupině. Odmítám následující a podobnésnahy o omezení svobody ze strany urzistů:

 

tardan.png

 

Jsem za svobodu podnikání a jiné ekonomické svobody, za soukromé právo, soukromou regulaci, zdravé tradice. Jsem proti náboženskému fundamentalismu, nucené inkluzi a nucenému multikulturalismu, právům pro 52 pohlaví apod. 

 

Jak to vidí druhá strana? Někdo, kdo se nazývá Tardan Bizonov (nevím, kdo to je?) mi napsal: "Táhni dopr... ty nácku!". To je přesně styl některých militantních urzistů.